ŽODIS TAPO KŪNU 2017

IKIMOKYKLINIŲ ĮSTAIGŲ VAIKŲ XVIII ADVENTINĖ DAILĖS PARODA

ŽODIS TAPO KŪNU

Vėl išgyvename adventą, įsiklausydami į Dievo tvarkos, harmonijos dėsnius ir dėkodami už galimybę būti Jo kūrinijos dalimi. Jei tik galėtume įsivaizduoti, kas atsitiko tą akimirką, kai kiekvienas pasaulio elementas, nuo menkiausios smiltelės, švelniausio šapelio iki sudėtingiausio kūrinio – žmogaus – atsirado iš nebūties ir staiga suprato: „Aš egzistuoju. Aš esu. Ir esu, nes priešais mane – Dievas, kuris mane pamilo ir pasikvietė abipusiam džiaugsmui, bendrai meilės šventei.“ (METROPOLITAS ANTONIJUS IŠ SUROŽO „APIE ŽMOGAUS IR DIEVO SUSITIKIMĄ“ 2015)

Ši paroda liudija kūrimo kartu su Viešpačiu stebuklą, balto popieriaus kalba įprasminant iš jo gautą, per tūkstantmečius nesikeičiantį modelį. Vaikų sukurtos kompozicijos primena vargonus, skleidžiančius sakralią tylos muziką, kurioje, gerai įsiklausius, girdisi nuoširdumo, optimizmo ir viltingo džiugesio natos. Žaisdami su geometrinėmis formomis vaikai, tarsi architektai, projektavo savitas Advento ir šventų Kalėdų istorijas. Penkiamečiai Grantas, Miglė ir Kajus pasakoja apie savo darbą: „Karališka žvaigždė pamatė kūdikį. Žiūrėjo ir kalbino jį, juokino. Norėjo su juo draugauti. Angelas pastatė Marijai namus. Laimingas dangus ir medžiai saugo tą namelį nuo vėjo ir lietaus.“

Vaikai yra arčiausiai Jėzaus, todėl Jo veikimą mūsų gyvenime priima natūraliai ir aiškiai. Jie padeda mums atsiverti silpnesnio ir nuolankesnio akivaizdoje, moko kantrybės ir budrumo. Mažame vaikelyje gimstantis begalinis Dievas, apsigyvena mūsų širdyse ir kiekvieną dieną stato jose ramybės, meilės ir vilties namus.

Kuratorė Lina Statkevičienė

Parodoje eksponuojami 127 popieriaus plastikos darbai iš 16-kos Kauno ir Alytaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Parodos organizatoriai - Kauno menų darželis „Etiudas“ ir Jono Pauliaus II piligrimų centras.

Svetainė atnaujinta: 2018 08 17