ŠVENTOJI ŠEIMA 2012

Kauno ikimokyklinių įstaigų vaikų XIII adventinė dailės paroda

Tikslas. Balto popieriaus kalba įprasminti Šv. Kalėdų laukimo laikotarpį-adventą, žadinant vaikų vaizduotę, sakralumo būsenas, kurti Šventosios Šeimos kompoziciją.

Daugiau nei 150 pedagogių iš popierinių virvelių ir plonų juostelių mokėsi kurti reljefines Šventosios Šeimos kompozicijas. Seminaro metu įgytą informaciją ir patirtį pedagogės diegė savo įstaigose kurdamos advento nuotaiką ir organizuodamos vaikų dailės procesą.

Parodoje eksponuojami 256 vaikų dailės darbai iš 32 Kauno miesto ir rajono, Alytaus, Jonavos, Pravieniškių ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Turininga ir įtaigi ekspozicija atskleidžia gausybę nuoširdžių ir jautrių vaikiškų pasakojimų apie Šventąją Šeimą, savo šeimos narius, svarbiausius advento laikotarpio motyvus. Džiugu, kad prieškalėdinis šurmulys neužgožė tikrosios advento prasmės – dvasinių, o ne materialių lūkesčių. Stilizuota plastine balto popieriaus kalba vaikai subtiliai perteikė sakralias nuotaikas. Popierines juosteles tarsi šieną mažieji dėliojo pirmąjame kūdikėlio Jėzaus lopšyje - ėdžiose. Iš popieriaus virvelių sukurtos subtilios mamos, tėvo ir vaikelio figūros atskleidžia, jog būtent šeima yra meilės, ramybės ir saugumo pagrindas. Todėl šiais laikais, kai šeima dažnai aukojama dėl savanaudiškai suvokiamos asmeninės laisvės, privalu įsiklausyti į vaikų kūryboje išreikštas mintis.

Sventoji_seimai_2012 katalogas

Svetainė atnaujinta: 2018 10 23