MANO TĖVIŠKĖ 2012

Kauno ikimokyklinių įstaigų vaikų 10-oji dailės akcija-paroda
Mano tėviškė 2012

Susiformavo Kauno darželių vaikų dailės akcijų-parodų tradicija prisimenant Sausio 13-osios, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios dienas. Kaip suprantame ir vertiname šias datas? Kaip šį vyksmą mato, jaučia, išgyvena vaikai?
Siekiame savitai įprasminti Nepriklausomybės idėją Kauno ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigose - sudaryti sąlygas vaikams jausti meilę Tėvynei ir išreikšti dailės kalba drauge kuriant dovaną Lietuvai.

Šiame akcijų-parodų projekte bendradarbiauja darželių ir mokyklų bendruomenės.
1996 m. pirmąją Kauno darželių vaikų dailės parodą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės dienai, Kauno lėlių teatre surengė Kauno ikimokyklinių įstaigų Dailės ugdytojų draugija. Tokias parodas Draugija ir menų darželis „Etiudas" rengė kasmet, o 2002 m. kilo idėja organizuoti ir parodos rengimo procesą-akciją kuriant čia ir dabar visiems kartu. Menų darželio „Etiudas" pedagogių komanda kiekvienais metais vis kitoje miesto seniūnijoje rengia vaikų dailės akciją-parodą įtraukdama visas tos seniūnijos ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo įstaigas. Nuo 2006 m. procese dalyvauja ir pradinės bei vidurinės mokyklos. Darželio vaikų dailės akcija vyksta mokyklos salėje, paroda eksponuojama taip pat mokykloje. Dalyvauja ir pirmųjų klasių mokiniai. Į akciją kviečiame ir darželių nelankančius seniūnijos vaikus su tėveliais.

Šiemet projekte dalyvavo Petrašiūnų  seniūnijos ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vaikai. Vasario 9 dieną vykusioje dailės akcijoje vaikai buvo pakviesti kurti dovaną Tėvynei. Ant didelių popieriaus lakštų, jie draugiškai pasitardami vaizdavo tai, ką pastebi, patiria.

Jie ne tik tapė, bet ir deklamavo eiles. Auklėtojos užrašė mažųjų dailininkų mintis. Akcijos metu nutapyti darbai eksponuojami parodoje Kauno Humanitarinėje pradinėje mokykloje.

Svetainė atnaujinta: 2018 10 23