LAIŠKAS MAMAI 2017

TARPTAUTINIS VAIKŲ MENO PROJEKTAS

Tradiciškai tryliktąjį kartą rengiame vaikų meno projektą Motinos dienai paminėti: „Vėjo malūnėliai“ 2004 m., „Žemės žuvys“ 2005 m., „Mano namas mamai“ 2006 m., „Mėlynoji paukštė“ 2007 m., „Gėlė mamai“ 2008 m., „Drugelis mamai“ 2009 m., „Bitelė ratuota“ 2010 m., „Svajų gaudyklės“ 2011 m., „Laivelis mamai“ 2012 m., „Skarelė mamai“ 2013 m., „Skėtis mamai“ 2014 m., „Vėtrungė mamai“ 2015 m., „Raktelis mamai“ 2016 m.

Pirmieji penki vaikų meno projektai vyko Kauno Laisvės alėjoje, prie savivaldybės. Nuo 2007 metų į šį projektą įsijungė Lietuvos ugdymo įstaigos. Nuo 2015 m. projektas tapo tarptautiniu.

Tikslas

Išgyventi kūrybos džiaugsmą netradiciškai švenčiant Motinos dieną Lietuvos, kitų šalių vaikų ugdymo įstaigose.

Uždaviniai

• Sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui sukurti savitą dailės darbą Mamai;
  • Sutelkti respublikos, kitų šalių ugdymo įstaigų bendruomenes rengti vaikų meno projektą, skirtą Motinos dienai;
  • Tobulinti pedagogų kompetenciją vaikų meninio ugdymo srityje.

Dalyviai: Lietuvos, kitų šalių ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų visi vaikai, pedagogai, tėvai, kiti bendruomenės nariai.

Projekte dalyvavusių ugdymo įstaigų vaikai kūrė savitą dailės darbą mamai – laišką.

Vaikai rašė, piešė, tapė, konstravo netradicinių formų ir dydžių laiškus, naudodami įvairius dažus, gamtines arba dirbtines medžiagas: popierių, audinius, polietileną, agroplėvelę, plastmasę, medieną.