KALĖDŲ PASLAPTIS 2016

Ikimokyklinių įstaigų vaikų ir pedagogų adventinė dailės paroda

Adventas - tylus priminimas, kad visada reikia budėti. Bet ar įstengiame prieššventiniame šurmulyje būti budrūs ir atpažinti Dievo buvimą šalia?

Ar gebame vykdyti nuolatinį dialogą tarp populiariojo mąstymo ir dvasinių

vertybių? Ar galime pajusti sakralumą kasdienybėje? Šiuos ir daug kitų klausimų sau uždavėme jau tradiciniu tapusiame kvalifikaciniame seminare, kuriame dalyvavo 42 pedagogės iš Kauno, Alytaus, Trakų, Kaišiadorių, Prienų ir Kazlų Rūdos.

Šiemet Šv. Kalėdų laukimo būseną mokėmės išreikšti kurdamos figūrines balto popieriaus kompozicijas. Seminare įgytą patirtį pedagogės perteikė ugdytiniams. Kaip tai pavyko įgyvendinti, regime šioje parodoje.

Baltu popieriumi, tarsi sniego pusnimis užkloti žaislai vaikų žodžiais seka šventų Kalėdų istorijas. Jos dovanoja džiugesį ir slėpinį, gaubiančius svarbiausią įvykį - Jėzaus gimimą. Keturmetė Eva pasakoja: „Saulutė pavirto žvaigždute ir sužibo virš kalnų, kad nepaklystų mama Marija“. Penkiametės Marija, Gustė ir Gerda vaizduoja savo kelionę pas Jėzų kartu su šuniuku, arkliuku ir katyte. Priešmokyklinukai Kajus ir Irūna, sukūrę didelio formato kompoziciją, komentuoja: „Į žemę krenta žvaigždė ir snaigės. Lapė sėlina paskui avį. Piemenukai aplankė Dievulį.“ Mažoji Lėja džiaugiasi: „Mano kirmėlytė pavirto laipteliais. Jais lips Dievuliukas į dangų.“

Ši ekspozicija įtaigiai atskleidžia slaptą Dievo ir vaiko bendrumą. Vaikas auga, žaidžia ir spontaniškai kuria, o Dievo karalystė žemėje taip pat yra niekada nesibaigianti tikrovė, dinamika ir augimas...

Parodos organizatorius - Kauno menų darželis „Etiudas“

Kuratorė Lina Statkevičienė

Katalogas