GIMIMO ŠVENTĖS BELAUKIANT 2015

Ikimokyklinių įstaigų vaikų ir pedagogų adventinė dailės paroda

Adventas ir Šv.Kalėdos – aukštesniųjų dvasinių vertybių ugdymo laikas. Jau 12-ąjį kartą šį laikotarpį įprasminame sakralia balto popieriaus kalba, rengdami kasmetinį seminaro-parodos projektą.

Šiemet 46 pedagogės iš Kauno, Alytaus, Birštono, Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių dalyvavo seminare, kuriame kalbėjome apie Jėzaus Gimimo šventės sampratą ir laukimą darželio grupėje, šeimoje. Mokėmės išreikšti Šv. Kalėdų laukimo būseną kuriant struktūrinę balto popieriaus kompoziciją. Susipažinome su vizualinėmis šlapio popieriaus galimybėmis. Seminare įgytą patirtį pedagogės perteikė ugdytiniams, diegdamos krikščioniškąsias vertybes ir organizuodamos vaikų meninę raišką. Kaip tai pavyko įgyvendinti, regime parodoje, kurioje eksponuojami 32 pedagogių ir 226 vaikų darbai iš 26 Lietuvos ugdymo įstaigų.

Impregnuoto popieriaus dailės darbų skaidrumas ir trapumas išryškina žmogaus egzistencijos laikinumą, apie kurį mąstome ruošdami savo dvasią Kristaus Gimimo iškilmėms. Mažųjų kūrėjų darbai, jų komentarai atskleidžia ypatingą, bet kartu paprastą Dievo ir vaiko ryšį: „Čia guli vaikutis Jėzus, o čia toks keliukas pas vaikutį, nes reikia jį aplankyti“. „Dangus tamsus, o jame daug žvaigždžių. Kai gimsta Dievas, jis pradeda spindėti įvairiais raštais“.„Čia tyla. Matai, ką darau? Angelas tupi čia“. „Man išėjo padaryti širdį. Kai žmogus turi širdį, jis gyvena ir daro gerus darbus kitiems žmonėms“. Pedagogių darbuose taip pat matoma įtaigi sakralaus turinio ir meninės formos sintezė. Tai iliustruoja darbų pavadinimai: „Apreiškimas“, „Angelo sparnai“, „Dalinkimės Meile“, „Advento tyla“, „Ilgas, vingiuotas ir klaidus kelias į šviesą“, „Esmė. Susirenkam visi į vieną...“

Ši paroda liudija gimstančio Jėzaus laukimą ir mūsų troškimą priimti jį į savo širdis. Dievas dovanojo mums savo Sūnų, kuris ateina, kad dalintųsi su mumis šito žemiško laiko istorijos dalia.

Parodos kuratorė Lina Statkevičienė

Gimimo_sventes_belaukiant_katalogas_2015