Etiudas

ADVENTO SODAI 2013

Ikimokyklinių įstaigų vaikų XIV adventinė dailės paroda

Apsižvalgėme ir nustebome. Jau keturiolikti metai rengiame kasmetinę adventinę Kauno darželių vaikų dailės parodą sakraliose senamiesčio vietose. Šie metai jubiliejiniai, nes dešimtąkart prieš vaikų parodą organizuojame kvalifikacinį seminarą pedagogėms.

Šiemet taip pat parodų technikos temos dešimtmetis – balto popieriaus plastika. Nuolat randame naują netradicinę dailės techniką, kai naudojam vien tik baltą popierių – jokių kitų priemonių, jokių spalvų. Taip atliepiame advento dvasią. Toks mūsų protestas prieš begalinį efekto vaikymąsi, blizgesius, dirbtines puošmenas. 

          Seminare kalbėjome apie adventą ir Šv. Kalėdas ryškindamos aukštesniųjų dvasinių vertybių svarbą vaiko ir mūsų gyvenime. Suvokėme žmogaus menkumo laike fenomeną ir savęs tobulinimo galimybes. Dalinomės patirtimi, ką mums reiškia Kristaus Gimimo šventė. Kalbėjome apie tai, kas svarbiausia žmogaus gyvenime: namai, šeima, gražūs tarpusavio santykiai. Kokiais simboliais galime tai išreikšti? Medis, sodas, obelis. Auklėtoja Dovilė kvietė „leisti mumyse dygti advento sodams, ruošti vietą, kurioje susitiksim“. „Ieškoti tylos, žvilgsnio, širdies troškimo“. „Užsimerkti ir pabūti tyloje“. Mokė advento dainų ir giesmių. Dailės pedagogės Lina ir Dainora supažindino su popieriaus badymo technika, mokė išreikšti adventinę būseną ažūrine miniatiūra ant balto popieriaus.

           Vaikų darbų ekspozicija rodo, kad auklėtojoms pavyko perteikt savo ugdytiniams paprastą, bet originalią ažūrinės grafikos techniką ir advento dvasią. Vaikai miklino pirštukus pagaliukais badydami popierių, fiziškai juto atsirandantį skylučių piešinį, kuriuo galėjo išreikšt savo išgyvenimus, jausmus. Daugybė nuoširdžių, subtilių pasakojimų vaizdais iš „vaikystės sodų“. Auklėtojų užrašyti komentarai padeda suprast ir pajaust. Šešiametis Emilis: „Advento sodas yra danguje. Ten gyvena žmonės su sparnais ir jie skraido. O vietoj medžių auga debesys“. Arba penkiametės Agnės darbelis: „Tėvelis myli mamytę, o aš myliu brolį“. Vaiko raiškos unikalumas sunkiai nusakomas žodžiais – tiesiog jaučiamas širdimi. Ši vaizdų kalba iš išorės neefektinga, tačiau sklidina vidinės šilumos ir meilės.                                                                                         

Šiemet neberašome, kad paroda – tik Kauno darželių, nes kasmet seminare dalyvauja pedagogės ir  iš Kauno, Alytaus, Jonavos, Kaišiadorių rajonų (iš viso šiemet mokėsi 70 dalyvių). Vaikų dailės parodoje eksponuojame 208 darbus iš 29 ugdymo įstaigų.

Nuo 2004 m. kasmet rengiamo tradicinio projekto „Seminaras pedagogėms-vaikų dailės paroda“ sumanytojos ir vykdytojos yra Kauno menų darželio „Etiudas“ direktorė Regina Žukauskienė, metodininkė organizatorė Rimanta Adomaitienė ir Kauno lopšelio-darželio „Pagrandukas“ auklėtoja, dailininkė Dainora Čižinauskienė. Nuo 2008 m. į komandą įsijungė „Etiudo“ auklėtoja, menotyrininkė Dovilė Talačkaitė ir nuo 2011 m. – „Etiudo“ dailės pedagogė, dailininkė Lina Statkevičienė. 

        

 Parodos kuratorėsL. Statkevičienė ir Kauno ikimokyklinių įstaigų

dailės ugdytojų draugijos pirmininkė D. Čižinauskienė.

Paroda veiks iki 2014 m. vasario 13 d.

                                                                                                                Dr. R. Adomaitienė

Vaikų_balto_popieriaus_ažūrinė_grafika

Adventas_2014_A5 katalogas 

Loading


Svetainė atnaujinta: 2018 12 12
© 2018 Etiudas. Visos teisės saugomos