KELIONĖ Į KALĖDAS 2011

Lapkričio mėnesį organizuotame seminare bandėme suprast šiuolaikinio modernaus ir kartu sakralaus meno esmę pasitelkdamos menotyrininko Igno Kazakevičiaus, pranciškono br. Bernardo bei dailininkų Vido Pinkevičiaus ir Juozo Vosyliaus mintis. Gilinomės į Kristaus gimimo slėpinį, atskleistą pasaulio dailės šedevruose viduramžiais, renesanso laiku ir šiomis dienomis. Pedagoges kvietėme pamąstyti, ar mokome vaikus gerumo – ar ugdome aukštesniąsias dvasines vertybes. Ar sudarome galimybes išbandyti, pajusti, pažinti dailės raiškos ypatumus? Kurti darbus iš šlapio popieriaus masės pedagogės išmoko seminare. O jų veiklos su vaikais darželyje rezultatus matome šioje parodoje.

Pedagogėms ir vaikams patiko lipdyti iš tirštos šlapio balto popieriaus masės. Maži ir didesni (parodos rengėjų sukomponuoti į grupes) ažūriniai darbai primena šerkšną, snieguotos žiemos įspūdį. Kabančių kompozicijų baltumas kuria subtilią sakralią šventinę nuotaiką, išoriškai neefektingą spalvomis, blizgesiu (lyginant su miesto, prekybos centrų erdvėmis).

Daugiau nei 100 darbų ekspuonuojami parodoje Kauno Arkikatedros bazilikos parapijos namuose, kuriuos sukūrė vaikai iš 28 ikimokyklinių įstaigų.

Dr. Rimanta Adomaitienė

Kelione_į_Kalėdas_2011 katalogas